آخرین خبرها
خانه / حقوق بشر

حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت سهیل عربی؛ بیست روز اعتصاب غذا و محرومیت از رسیدگی درمانی

  سهیل عربی، زندانی عقیدتی، پس از گذشت بیست روز اعتصاب غذا در وضعیت نامساعد جسمانی به سر می‌برد با این حال در بند هفت زندان اوین از رسیدگی درمانی محروم مانده است. سهیل عربی که در اعتراض به دستگیری و تهدید همسرش و همچنین پرونده‌سازی برای وی از سوی نیروهای سپاه از دوم شهریورماه دست به اعتصاب غذا زده، ... ادامه مطلب »

پس از یک ماه اعتصاب غذا؛ وضعیت نامساعد رضا شهابی در رجایی شهر و محرومیت از حق درمان

  رضا شهابی پس از یک ماه اعتصاب غذای در وضعیت جسمانی نامساعدی به سر می‌برد با این حال تا کنون مسئولان قضایی پاسخی به مطالباتش نداده‌اند و حتی از اعزام او به بیمارستان برای مداوا نیز خودداری می‌کنند. ربابه رضایی روز هفدهم شهریور درباره وضعیت جسمی همسرش به کمپین بین المللی گفت: «چهارشنبه رفتیم ملاقات رضا، حالش خوب نیست، ... ادامه مطلب »

بازماندگی ۳۵ هزار کودک «کلاس اولی» از تحصیل

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۳۵ هزار کودک «کلاس اولی» از تحصیل بازمانده‌اند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه امروز ۳۵ هزار کلاس اولی از تحصیل بازمانده‌اند که تا کلاس ششم این عدد به ۱۴۰ هزار نفر می‌رسد، گفت: علت اول طلاق، سواد ارتباطی است و فقر و بیکاری در مرحله چهارم طلاق قرار گرفته ... ادامه مطلب »

۵۰۰۰ بافنده فرش خراسان رضوی در انتظار بیمه

  رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پنج هزار بافنده فرش در این استان در انتظار پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند. روز یکشنبه، سعید کاظمی، رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، گفت: سازمان تأمین اجتماعی از سال ۱۳۹۳ به دلیل عدم پرداخت یارانه بیمه قالیبافان، پذیرش جدید از ثبت‌نام‌شدگان در این ... ادامه مطلب »

مخالفت با شرکت کردن یک دختر افغان در مسابقات کیک بوکسینگ تهران

  مهدیه فقیهی، ورزشکار افغان که خانواده‌اش حدود نیم‌قرن در ایران زندگی کرده‌اند، به دلیل نداشتن تابعیت ایرانی از شرکت در مسابقات کیک‌بوکسینگ تهران بازماند. مهدیه فقیهی، ۱۶ ساله و ورزشکار رشته کیک‌بوکسینگ با اشاره به مخالفت مسئولان با شرکت وی در مسابقات به دلیل افغان بودن، اعلام کرد: «ما از طرف استاد صدیق معرفی شدیم…. پس از آنکه مدارک ... ادامه مطلب »

اخراج و معوقات مزدی کارگران در دو واحد مختلف

  داستان تمام نشدنی اخراج کارگران در استان پر بیکار کهگیلویه و بویراحمد همچنان روند دنباله داری را طی و اکنون به ایستگاه شهرداری دوگنبدان رسیده است. همچنین ۲۱۳ کارگر ذوب آهن اردبیل ماه‌هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. حدود ۱۰۰ تن از این کارگران که در پی ماه‌ها اعتصاب و اعتراض، اعتصاب غذا کرده بودند، با وعده دادستان اردبیل ... ادامه مطلب »

سه تجمع اعتراضی برگزار شد

  روز گذشته و امروز، شماری از کارگران قراردادی کارخانه پارسیلون خرم آباد، جمعی از بازنشستگان کشوری و حدود ۳۰ نفر از مربیان پیش دبستانی استان گلستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. روز (دوشنبه ۱۳ شهریور ماه) شماری از کارگران قراردادی کارخانه پارسیلون خرم آباد در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت مطالبات مزدی و سنواتی خود ... ادامه مطلب »

سه تجمع صنفی و اعتراضی برگزار شد

  روز شنبه، کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس، بیش از ۵۰۰ کارگر صنعتی کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و سهامداران کنتورسازی در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند. کارگران بهره‌برداری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اعتراض نسبت به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود، صبح امروز مقابل اداره کل کار استان هرمزگان تجمع کردند.حال آنکه کارفرما می‌گوید: ... ادامه مطلب »

معمای روحانی؛ ایرانی‌هایی که کمتر برابرند

آمار دقیقی از تعدادشان در دست نیست. جمعیتشان حدوداً چیزی بین ۵ تا ۹ میلیون نفر تخمین زده می‌شود؛ همگی با شناسنامه و هویت ایرانی، اما محروم از حقوق برابر شهروندی. اقلیت‌های دینی و مذهبی در طول چهار دهه گذشته با طیفی از تبعیض‌های حقوقی، سیاسی و اجتماعی روبرو بوده‌اند؛ از مسلمانان سنی و مسیحیان و زردشتیان و یهودیان گرفته ... ادامه مطلب »

مدافعان حقوق بشر: وضعیت سربه‌نیست‌شدگان سوری را مشخص کنید

سازمان‌های مدافع حقوق بشر از دولت سوریه، شورشیان، حامیان آن‌ها و طرف‌های دخیل در مذاکرات صلح خواسته‌اند به ده‌ها هزار خانواده سوری، که به دنبال بستگان «عمدا ناپدیدشده یا سربه‌نیست شده» خود می‌گردند، پاسخ دهند. در درخواستی که سازمان دیدبان حقوق بشر در روز هشتم شهریور ماه منتشر کرده، از مذاکره‌کنندگان در بحران سوریه خواسته شده تا اطمینان دهند وضعیت ... ادامه مطلب »

Translate »