آخرین خبرها
خانه / محیط زیست

محیط زیست

کاهش «۲۶ درصدی» بارش، برنامه احیای دریاچه ارومیه را دچار اختلال کرده است

یک مقام مسئول در برنامه احیای دریاچه ارومیه از «اختلال» در روند احیای این دریاچه به دلیل «کاهش محسوس حجم بارش» و ضرورت بازنگری در این برنامه خبر داده‌است. خبرگزاری  روز پنج‌شنبه (۱۶ شهریور) این خبر را به نقل از مدیرکل دفتر مدیریت به‌هم‌پیوسته منابع آب حوضه دریاچه ارومیه منتشر کرده‌است. آقای موسوی گفته که کاهش ۲۶ درصدی بارش نسبت ... ادامه مطلب »

ایران سومین آلوده‌کننده بزرگ هوا از طریق مشعل‌سوزی

محمد مشکین‌فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ایران در مراسم امضای پروژه بازیافت و مصرف گاز مشعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی اعلام کرد که ۷۵ درصد آلاینده‌های مشعلی دنیا را ۱۰ کشور تولید می‌کنند و ایران در این زمینه رتبه سوم جهان را در اختیار دارد. پالایشگاه دوم، گاز تولیدی فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی به میزان ۲۰ ... ادامه مطلب »

تالاب بین‌المللی شادگان در وضعیت بحرانی قرار دارد

  رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست شادگان گفت که تالاب شادگان نه تنها فاقد شرایط ایده‌آل و مطلوب است بلکه این تالاب در حال حاضر در وضعیت بحرانی است. رودخانه جراحی به عنوان تنها منبع تامین‌کننده آب سالم و شیرین تالاب شادگان، در مدت حدود دو تا سه سال اخیر خشک شد، به طوری که شاید از هر۱۰ ماه تنها ... ادامه مطلب »

آتش‌سوزی به دلیل عدم اعزام نیروهای امدادی چندین هکتار از مراتع روانسر را از بین برد

  بعد از وقوع آتش‌سوزی در ارتفاعات روانسر در کوه‌های روستای خرم‌آبادعلیا از توابع روانسر و عدم توجه مدیریت استان کرمانشاه با وجود ده‌ها بار آتش‌سوزی، چندین هکتار از مراتع در آتش سوخت. روز دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶، یک فقره آتش‌سوزی در ارتفاعات شهرستان روانسر واقع در استان کرمانشاه به‌وقوع پیوست که در نتیجه‌ی عدم اعزام به موقع نیروهای امدادی ... ادامه مطلب »

رسیدن طوفان سهمگین هاروی به ایالت تگزاز

طوفان سهمگین هاروی با افزایش قدرت به سواحل ایالت تگزاس رسیده است. مرکز ملی طوفان آمریکا اعلام کرده است که این طوفان سهمگین با درجه چهار ساعت ۱۰ شب جمعه به وقت محلی به شهر بندری کورپس کریستی رسید. طبق این گزارش، طوفان هاروی با سرعتی معادل ۲۱۵ کیلومتر در حال درنوردیدن سواحل ایالت تگزاس است. به گزارش آسوشیتدپرس، گریک ... ادامه مطلب »

طوفان قدرتمند هاروی در حرکت به سوی تگزاس

طوفان خلیج مکزیک روز جمعه بشدت تشدید شده و در حال تبدیل شدن به گردبادی قدرتمند است که به سوی سواحل تگزاس در حال حرکت می باشد. افزایش قدرت طوفان «هاروی» ساکنان ایالت تگزاس آمریکا را نگران کرده است. این طوفان، اکنون در ۳۵۰ کیلومتری جنوب سواحل تگزاس در حال حرکت است و بادهای شدیدی به قدرت ۱۶۰ کیلومتر در ... ادامه مطلب »

خیز شرکت‌های نفتی برای سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوین انرژی

شرکت‌های بزرگ نفتی جهان در حال پیوستن به «سیلیکون ولی»، مقر اغلب کمپانی‌های اینترنتی در آمریکا، برای حمایت از شرکت‌های نوپا یا «استارت‌آپ»‌ فعال در حوزه فناوری انرژی هستند. «سیلیکون ولی» در ایالت کالیفرنیا به خاطر حضور شرکت‌های کوچک نوپا موسوم به «استارت آپ» که در حوزه فناوری‌های نوین، به‌ویژه الکترونیک فعال هستند، مشهور است. شرکت‌های نوپا با سرعتی شگرف ... ادامه مطلب »

ابراز نگرانی اداره امور جوی آمریکا از رکوردهای آب‌وهوایی جهان در سال ۲۰۱۶

اداره ملی امور اقیانوسی و جوی ایالات متحده، که نهادی‌ست دولتی و در برگیرنده پژوهشگران، در گزارش تازه‌ای در مورد رکوردهای ثبت‌شده آب‌وهوایی در سال گذشته میلادی ابراز نگرانی کرده، و می‌گوید این آمار شباهتی به یک وضعیت معمول ندارند. گزارش سالیانه این اداره ۱۹ مرداد ماه منتشر شده‌ و پژوهشی پیرامون وضعیت آب‌وهوای جهان است که هر سال در ... ادامه مطلب »

Translate »