آخرین خبرها
خانه / بیانات و نشریه ها – مقالات

بیانات و نشریه ها – مقالات

«ورود بسیج به فعالیت‌های قرض‌الحسنه»

روزنامه شهروند «ورود بسیج به فعالیت‌های قرض‌الحسنه» را مورد توجه قرار داده و نوشته غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج در مراسم امضای تفاهم نامه میان سازمان بسیج مستضعفین و کمیته امداد گفته است؛ «با تصمیم این سازمان در ٧‌هزار و ۶٠٠ مسجد صندوق‌های قرض‌الحسنه راه می‌افتد.» این روزنامه با اشاره به اینکه فرمانده بسیج «برای این کار استدلال آورده که ... ادامه مطلب »

قدرت ایران در خاورمیانه: از ژئوپولیتیک تا ژئواکونومی

منطقه‌ای که از سوی غربیان «خاور میانه» نام گرفته، یکی از توفانی‌ترین دوره‌های تاریخ خود را از سر میگذراند و آینده آن بیش از هر زمان دیگری در هاله ابهام است. مرز‌های بر جای مانده از موافقتنامه‌های معروف سایکس‌پیکو، که در سال ۱۹۱۶ میان دو امپراتوری مستعمراتی فرانسه و انگلستان به امضا رسیدند، متزلزل به نظر میرسند و همه پرسی ... ادامه مطلب »

فرصت دولت و مجلس برای استفاده از نامه خامنه ای درباره اهل سنت

پاسخ رهبر جمهوری اسلامی به مولوی عبدالحمید،امام جمعه اهل سنت زاهدان، گویا به قدری بی سابقه بوده که وب سایتهای وابسته به دفتر او آن را منتشر نکرده اند و در صفحات اول روزنامه هایی چون کیهان نیز نشانی از آن نیست. بر خلاف روال معمول گویا مخاطب این نامه نهادهای رهبر جمهوری اسلامی و هوادارانش نیستند و بنا است ... ادامه مطلب »

انتقاد از ولی فقیه تخریب «اهانت است»، اما انتقاد از رئیس جمهور خوب است

تشویق انتقاد، انتقاد پذیری و بالا بردن میزان تحمل در برابر مخالفان از سوی آیت الله خامنه ای امری نیکوست. او در مراسم تنفیذ حکم حسن روحانی و در اولین دیدار کابینه جدید با وی ، دو بار از حسن روحانی خواست که سطح تحمل خود را در برابر مخالفان بالا برده و انتقادپذیر باشد. این مطالبه و تشویق و ... ادامه مطلب »

حج، روزنه‌ای به سوی عادی سازی روابط ایران و عربستان

ایران و قطر هر دو در قطع رابطه دیپلماتیک با عربستان به سر می‌برند. در هر دو مورد، این عربستان سعودی بود که به قطع مناسبات دیپلماتیک با تهران و دوحه مبادرت ورزید. اما، موسم حج که فرا رسید عربستان در اقدامی هوشمندانه و به حکم میزبانی حج از همه کشورها از جمله ایران و قطر برای حضور در حج ... ادامه مطلب »

آمریکا و آینده مبهم توافق اتمی با ایران

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل طی سخنان روز سه شنبه خود خطاب به اعضاء و میهمانان موسسه «واشنگتن اینتر پرایز»، نقشه راه دولت ترامپ برای فاصله گرفتن گام به گام از توافق اتمی را، ترسیم کرد. اگر چه خانم هیلی اعلام داشت که تصمیم نهایی در مورد خودداری از تائید پایبندی ایران به توافق اتمی هنوز قطعی نشده، ... ادامه مطلب »

«اعتراض و اعتصاب بازاریان کردستان»

روزنامه جهان صنعت عکس یک خود را به «اعتراض و اعتصاب بازاریان کردستان» در پیامد «کشته شدن کولبران» اختصاص داده و نوشته است: «بانه، سردشت، مریوان و سقز دیروز صحنه ناآرامی‌هایی در اعتراض به کشته شدن دو کولبر به وسیله نیروهای مرزبانی بود.» به نوشته این روزنامه «از بانه خبر می‌رسد که فضای این شهر از یکشنبه(روز کشته شدن دو ... ادامه مطلب »

«کشف تجارت مرگبار مافیای گوشت»

روزنامه خراسان در تیتر یک شماره سه شنبه خود از «کشف تجارت مرگبار مافیای گوشت» خبر داده و نوشته است: «محموله‌های فراورده‌های دامی که مجوز معدوم‌سازی آن از سوی دستگاه قضایی صادر شده بود اما بررسی‌های دقیق مقامات قضایی نشان می دهد که اسناد معدوم‌سازی جعلی بوده» و این گوشت در مناطقی از ایران توزیع شده است. این روزنامه اسامی ... ادامه مطلب »

تشییع دختران هرمزگانی روی شانه‌های شهر

روزنامه اعتماد از «تشییع دختران هرمزگانی روی شانه‌های شهر» گزارش داده و نوشته که خانواده دختران دانش‌آموز هرمزگانی که در جریان یک اردو بر اثر واژگونی اتوبوس جان باختند، عصر شنبه یازدهم شهریور ماه «به گلزار شهدای بندرعباس رفتند تا پیکر دختران نوجوان‌شان را به خاک بسپارند. دخترانی که صبح روز جمعه خبر سفر بی‌بازگشت‌شان را آوردند.» پدر زهرا ذاکری ... ادامه مطلب »

«صبوری و شکوری» یعنی همدستی با فاشیسم مذهبی

درگذشت ابراهیم یزدی قزوینی، فرصتی است برای بازنگری در تئوری سیاسی امامت در شیعه دوازده امامی. علّت ضرورت چنین بازنگری آنست که اگر بخواهیم معنای رویدادهای تاریخی را فراتر از نقش بازیگران به درستی درک کنیم، می‌بایست ابتدا چهارچوب مبانی نظری را که رویداد تاریخی در آن پدیدار شده به طور مستقل روشن کنیم. آنگاه به نقش بازیگران آن رویداد ... ادامه مطلب »

Translate »