آخرین خبرها
خانه / مطالب ارسالی

مطالب ارسالی

زنی با بلندپروازی‌های بی‌پروا مریم میرزاخانی به روایت فرانسوی‌ها

مرگ مریم میرزاخانی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های سراسر جهان داشت. در فرانسه نیز بسیاری از رسانه‌ها، از مطبوعات تا رادیو و تلویزیون این خبر را پوشش دادند. هر چند در بیشتر موارد، این رسانه‌ها براساس شهرت مریم میرزاخانی موضوع را تنها از لحاظ فوریت خبری در نظر گرفتند و آن را در چارچوب سیاله‌ی اخبار روز پخش کردند، اما رسانه‌هایی ... ادامه مطلب »

وزیر خارجه پاکستان در تهران به دنبال «بازیافتن نقش منطقه‌ای»

وزیر امورخارجه پاکستان روز دوشنبه ۲۰ شهریور در سفر به تهران گفت حل مساله افغانستان نیازمند اجماع منطقه ای‌ست. خواجه محمد آصف با تاکید بر این که رویکرد نظامی آمریکا، دردی از افغانستان و منطقه دوا نکرده و نخواهد کرد، افزود هدفش از سفر به تهران ادامه تلاش برای ایجاد اجماع منطقه ای با هدف حل سیاسی مسائل افغانستان است. ... ادامه مطلب »

سه پرونده‌ کلیدی روی میز حکومت

تقابل و رقابت قوه مجریه و قوای قهریه موضوع تازه‌ای در فضای سیاسی ایران نیست. نهادهای تحت نظر رهبر جمهوری اسلامی در سه دهه‌ گذشته با چهار دولت مدام در حال چالش بوده‌اند. این چالش به دوران خامنه‌ای نیز اختصاص ندارد. در دوره‌ خمینی این تقابل به عزل یک رئیس جمهور (بنی صدر) و به حاشیه رفتن رئیس جمهور دیگر ... ادامه مطلب »

فراخوان ستاد ۷ ابان

  بانه تنها نیست #از_بانه_تا_پاسارگاد_همه_با_همیم   فریاد مرگ کولبران و دغدغه آزادی دلسوزان آنان ؛ چشم های به در دوخته کودکان کورد و زجه عزای مادران و همسران داغدار به دنبال تمام مظلومیت ۳۸ ساله ملت ایران و تهدید و تحقیر و شکنجه ها آیا کافی نیست ؟   دیگر بس است اینبار ما ضامن روشن ماندن صداهای خفه شده ... ادامه مطلب »

نقد کابینه‌ حسن روحانی: تمرکز بر سیاست هویتی یا شفافیت و کارایی؟

نقدهایی که از فهرست وزرای پیشنهادی حسن روحانی برای کابینه‌ی دولت دوازدهم چه در مجلس و چه بیرون از آن صورت می گیرد عمدتا مبتنی بر جنسیت، قومیت، دین، تابعیت و سن افراد پیشنهادی بوده است، گویی سه وزیر زن، یک وزیر سنی، چند وزیر ترک و کرد و بلوچ، تابعیت یگانه‌ ایرانی وزرا، و چند وزیر جوان یکباره باعث ... ادامه مطلب »

دستگیری اعضای عرفان حلقه( ارسالی از محسن محمدی)

دستگیری ۱۲ نفر از طرفداران «عرفان حلقه» در اصفهان توسط #سپاه سازمان اطلاعات #سپاه اصفهان یکی از مسئولان «عرفان حلقه» و ۱۱ نفر دیگر از اعضای این گروه را در اصفهان بازداشت کرده است.   سازمان اطلاعات #سپاه اصفهان ضمن دعوت مردم به جاسوسی! از مردم این استان خواسته است که هرگونه کلاس‌، تجمع و فعالیت‌های این‌گونه گروه‌ها را به ... ادامه مطلب »

قاچاق سلاح توسط سپاه( ارسالی از محسن محمدی)

  قاچاق موشک توسط #سپاه پاسداران به یمن خبرگزاری رویترز ۱۲مرداد ۹۶ فاش ساخت #سپاه راههای جدیدی را برای قاچاق سلاح و رساندن آن به شبه‌نظامیان حوثی‌ در یمن بکار می‌گیرد. قاچاق موشک و سکوهای شلیک این موشکها از طریق آبهای خلیج‌فارس انجام می‌شود. رویترز همچنین اشاره کرد که #سپاه از مواد مخدر نیز برای کمکهای مالی برای حوثی‌ها استفاده ... ادامه مطلب »

قاچاق سلاح توسط سپاه به یمن( ارسالی از محسن محمدی)

ارسال سلاح و مواد مخدر توسط #سپاه برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن به گزارش اسکای نیوز «#سپاه نه تنها برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن نه تنها پول و سلاح ارسال می‌کند بلکه مواد مخدر هم به آنها می‌دهد تا از آن به‌عنوان منبع مالی استفاده کنند. این در حالی است که تعدادی از افسران #سپاه در داخل یمن حضور دارند ... ادامه مطلب »

جنگ کفتارها

  انتخابات به زبان ساده در هر کشوری به معنای وجود چند گزینه و انتخاب آزادانه مردم به رای خود از میان آنهاست . اینروزها شاهد گرم شدن دوباره تنور نمایش انتخابات فرمایشی یا بهتر است بگوییم انتصابات در ایران هستیم . پر واضح و بر همگان آشکار است که مقام ریاست جمهوری در ایران هیچگاه از آزادی عمل و ... ادامه مطلب »

بیانیه سازمان نگهبانان ایران جاوید و دعوت به تحریم انتخابات فرمایشى

هموطنان با دلائل زیر سازمان نگهبانان ایران جاوید دوش به دوش سایر سازمانهای سیاسی مخالف شرکت در انتخابات جمهوری اسلامی به این انتصابات نه می گوید و بعنوان عضوی از اعضائ جبهه هماهنگ مبارزان ایران انتظار دارد که همه مبارزان در این مسیر پیشگام شوند. ۱_اصل ۱۱۰قانون اساسی جمهوری اسلامی و حدود اختیارات رهبری ملت ایران را امت میداند که ... ادامه مطلب »

Translate »